27 października 2012 roku na hali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie odbyły się II Ogólnopolskie Spotkania Taneczne TERPSYCHORA 2012.
Celem imprezy jest popularyzacja tańca jako aktywnej formy spędzania czasu dzieci i młodzieży, wymiana pomysłów między tancerzami, instruktorami, choreografami oraz integracja środowisk tanecznych Polski.
Uczestnikami tanecznej rywalizacji było 42 solistów, 26 duetów, 15 mini formacji oraz 31 formacji działających przy ośrodkach kultury, szkołach oraz klubach tanecznych (580 uczestników) :
1. Zespół taneczny BARTEK – Góra Kalwaria
2. Studio Tańca RYTMIX – Konin
3. Zespół taneczny GAMA– Gminny Ośrodek Kultury - Kłodawa
4. Szkoła Tańca i Baletu FART – Konin
5. Zespół taneczny CENTRUM i HOCKI KLOCKI - Centrum Kultury i Sztuki – Konin
6. Zespół taneczny FEEDBACK,TEMPO, SZOKO-FLIPS, KLIK – Odolanowski Dom Kultury
7. Zespół taneczny PROFESSIONAL SUPPORT, DISS – Studio Tańca STRDANCE – Wrocław
8. Artystyczny Zespół ŚWIERSZCZE – Trzemeszno
9. Zespół taneczny FROM THE TOP SQUAD – Koniński Dom Kultury
10. Zespół taneczny MIKSO – Miejski Dom Kultury – Turek
11. Zespół taneczny TAKT – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
12. Zespół taneczny AEROBIK – Klub Kultury – Piotrków Trybunalski
13. Zespół taneczny Raz, 2,3 – Młodzieżowy Dom Kultury – Ostrów Wlkp.
14. Zespół taneczny CLASSIC – Włocławskie Centrum Kultury
Komisja artystyczna w składzie: Piotr Galiński, Roman Filus, Andrzej Kuźnicki, która oceniała prezentacje taneczne przyznała następujące nagrody:
PREZENTACJE SOLO – KATEGORIA DO LAT 8
ETIUDA TANECZNA
I miejsce - Krzesińska Karolina Zespół taneczny BARTEK Góra Kalwaria
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce – Stefaniak Julia – Studio Tańca RYTMIX KONIN
II miejsce – Nowak Amelia - Studio Tańca RYTMIX KONIN
|
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce – Danielewicz Zosia – GAMA KŁODAWA
PREZENTACJE SOLO – KATEGORIA DO LAT 9-12
ETIUDA TANECZNA
I miejsce - Maliszewska Wiktoria BARTEK – GÓRA KALWARIA
II miejsce - Kamińska Weronika STUDIO TAŃCA RYTMIX – KONIN
III miejsce - Tokłowicz Bianka SZKOŁA TAŃCA I BALETU FART – KONIN
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce - Tokłowicz Bianka SZKOŁA TAŃCA I BALETU FART – KONIN
II miejsce - Kamińska Weronika STUDIO TAŃCA RYTMIX – KONIN
III miejsce - Gomulska Kasandra SZKOŁA TAŃCA I BALETU FART – KONIN
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce - Wawrzyniak Julia GAMA – KŁODAWA
II miejsce - Bzik Marcin Odolanowski Dom Kultury - ODOLANÓW
III miejsce - Anna Dyba Studio Tańca Stardance Zespół DISS WROCŁAW
PREZENTACJE SOLO – KATEGORIA DO LAT 13-16
ETIUDA TANECZNA
I miejsce - Pilarski Kajetan STUDIO TAŃCA RYTMIX – KONIN
II miejsce - Kaźmierska Sara Artystyczny Zespół ŚWIERSZCZE – TRZEMESZNO
III miejsce - Charko Zuzanna Szkoła Tańca i Baletu FART KONIN
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce - Furmaniak Kinga STUDIO TAŃCA RYTMIX - KONIN
II miejsce - Kaźmierska Sara Artystyczny Zespół ŚWIERSZCZE - TRZEMESZNO
III miejsce - Nowacka Katarzyna Szkoła Tańca i Baletu FART KONIN
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce - Welc Katarzyna Studio Tańca Stardance / PROFESSIONAL Support WROCŁAW
II miejsce - Deresińska Patrycja Odolanowski Dom Kultury – ODOLANÓW
II miejsce - Hylewicz Filip Odolanowski Dom Kultury – ODOLANÓW
III miejsce - Woźniak Jagoda Artystyczny Zespół ŚWIERSZCZE – TRZEMESZNO
III miejsce - Pawlak Katarzyna GAMA KŁODAWA
PREZENTACJE SOLO – KATEGORIA POWYŻEJ 16 LAT
ETIUDA TANECZNA
I MIEJSCE - Dopytalski Bartosz STUDIO TAŃCA RYTMIX – KONIN
I MIEJSCE - Konopacka Marta STUDIO TAŃCA RYTMIX – KONIN
II miejsce - Wróblewski Mateusz GAMA KŁODAWA
III miejsce - Wachowska Aleksandra BARTEK GÓRA KALWARIA
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce - Kosmala Andżelika Studio Tańca Stardance/ PROFESSIONAL Support WROCŁAW
II miejsce - Domarecka Paulina Studio Tańca Stardance /PROFESSIONAL Support WROCŁAW
PREZENTACJE DUETY – KATEGORIA DO LAT 8
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce - Danielewicz Zosia
Cieniewski Filip GAMA KŁODAWA
PREZENTACJE DUETY – KATEGORIA LAT 9 – 12
ETIUDA TANCZNA
I miejsce - Raszewska Oliwia
Sieczkowska Agata STUDIO TAŃCA RYTMIX - KONIN
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce - Larus Liwia
Podlasińska Weronika STUDIO TAŃCA RYTMIX – KONIN
II miejsce - Drewnikowska Aleksandra
Kamińska Weronika STUDIO TAŃCA RYTMIX - KONI
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce - Łagodzińska Alicja
Wawrzyniak Julia GAMA KŁODAWA
II miejsce - Jędrysik Kamila
Chełstowska Paulina Studio Tańca Stardance Zespół DISS WROCŁAW
PREZENTACJE DUETY – KATEGORIA LAT 13-16
ETIUDA TANECZNA
I miejsce - Płaczek Dominika
Sałyga Jakub BARTEK – GÓRA KALWARIA
II miejsce - Zduńczyk Weronika
Spychalski Marcin BARTEK – GÓRA KALWARIA
III miejsce - Borowiak Alicja
Chmielewska Zuzanna CKiSZ KONIN
III miejsce - Nowacka Katarzyna
Janikowska Maria Szkoła Tańca i Baletu FART KONIN
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce - Furmaniak Kinga
Majewska Wiktoria STUDIO TAŃCA RYTMIX – KONIN
II miejsce - Wierońska Gabriela
Winciasek Kinga STUDIO TAŃCA RYTMIX - KONIN
III miejsce - Morkowska Wiktoria
Charko Zuzanna Szkoła Tańca i Baletu FART KONIN
III miejsce - Biernacka Martyna
Grabowska Agata Szkoła Tańca i Baletu FART KONIN
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce - Pawlak Katarzyna
Jaworska Weronika GAMA KŁODAWA
II miejsce - Welc Katarzyna
Urbańska Kinga Studio Tańca Stardance/ PROFESSIONAL Support WROCŁAW
III miejsce - Gąbka Milena
Pawlaczyk Zuzanna Odolanowski Dom Kultury - ODOLANÓW
PREZENTACJE DUETY – KATEGORIA POWYŻEJ 16 LAT
ETIUDA TANECZNA
I miejsce - Chróścielska Dominika
Wróblewski Mateusz GAMA KŁODAWA
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce - Dopytalski Bartosz
Łapaj Katarzyna STUDIO TAŃCA RYTMIX – KONIN
II miejsce - Karolak Joanna
Radziemska Aleksandra CKiSZ KONIN
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce - Kołodziejska Ada
Kikosicka Donata GAMA KŁODAWA
II miejsce - Kosmala Andżelika
Wujek Patrycja Studio Tańca Stardance / PROFESSIONAL Support WROCŁAW
III miejsce - Domarecka Paulina
Kowalska Magda Studio Tańca Stardance / PROFESSIONAL Support WROCŁAW
MINI FORMACJE - KATEGORIA DO LAT 8
INNE FORMY TAŃCA
I miejsce - GAMA MINI GAMA KŁODAWA
MINI FORMACJE - KATEGORIA 9-12 LAT
ETIUDA TANECZNA
I miejsce - BARTEK V Góra Kalwaria
II miejsce - RYTMIX KONIN 3
II miejsce - MAŁY BARTEK Góra Kalwaria
III miejsce - FART III Konin
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce - RYTMIX KONIN 3
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce – GAMA DZIECI Kłodawa
II miejsce - DISS Wrocław
MINI FORMACJE - KATEGORIA 13-16 LAT
ETIUDA TANECZNA
I miejsce - RYTMIX KONIN 2
II miejsce – BARTEK III Góra Kalwaria
III miejsce – TAKT Chodzież
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce – GAMA JUNIORKI Kłodawa
II miejsce – TAKT Chodzież
III miejsce – MIKSO Turek
INNE FORMY TAŃCA
I miejsce – BARTEK III Góra Kalwaria
MINI FORMACJE - KATEGORIA POWYŻEJ 16 LAT
ETIUDA TANECZNA
I miejsce – RYTMIX KONIN 1
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce – FEEDBACK Odolanów
I miejsce – GAMA SENIORZY Kłodawa
FORMACJE - KATEGORIA DO 8 LAT
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce – ŚWIERSZCZYKI Trzemeszno
ETIUDA TANECZNA
I miejsce – RYTMIX KONIN 5
INNE FORMY TAŃCA
I miejsce – ŚWIERSZCZYKI Trzemeszno
FORMACJE - KATEGORIA 9-12 LAT
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce – FART III Konin
II miejsce – BARTEK V Góra Kalwaria
III miejsce – HOCKI-KLOCKI CKiSz Konin
ETIUDA TANECZNA
I miejsce – BARTEK V Góra Kalwaria
II miejsce – RYTMIX KONIN 3
III miejsce – CLASSIC III Włocławek
INNE FORMY TAŃCA
I miejsce – RYTMIX KONIN 7
II miejsce – GAMA DZIECI Kłodawa
III miejsce – ŚWIERSZCZE 2 Trzemeszno
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce – FROM THE TOP SQUAD Konin
II miejsce – ŚWERSZCZE Trzemeszno
III miejsce – MAŁY AEROBIK Piotrków Trybunalski
FORMACJE - KATEGORIA 13-16 LAT
ETIUDA TANECZNA
I miejsce – RYTMIX KONIN 2
II miejsce – BARTEK III Góra Kalwaria
III miejsce – Centrum Konin
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce – AEROBIK Piotrków Trybunalski
II miejsce – FART II Konin
III miejsce - RYTMIX KONIN 2
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce – GAMA JUNIORZY Kłodawa
II miejsce – SZOKO-FLIPS Odolanów
III miejsce – TEMPO Odolanów
III miejsce - AEROBIK Piotrków Trybunalski
FORMACJE – KATEGORIA POWYŻEJ 16 LAT
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce – PROFESSIONAL SUPPORT Wrocław
ETIUDA TANECZNA
I miejsce – RYTMIX KONIN 1
II miejsce – CLASSIC I Włocławek
INSCENIZACJA TANECZNA
I miejsce – RYTMIX KONIN 1
TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce – PROFESSIONAL SUPPORT Wrocław
Organizatorami II Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych TERPSYCHORA 2012 byli:
- Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie,
- Starostwo Powiatowe w Kole,
- Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie